Iako su uspeli da ostvare neverovatan uspeh sa singleplayer igrom Hogwarts Legacy koja ugrabila mesto najprodavanije igre 2023. godine u celom svetu, vođstvo izdavača zabavnog softvera Warner Bros Interactive nisu zadovoljni. U njihovom najnovijem obraćanju finasijskim medijima su potvrdili da će i pored katastrofalne premijere igre Suicide Squad: Kill the Justice League njihov budući fokus biti posvećen F2P i online igrama koje igračima mogu da ponude dodatne gaming izazove koji su dodati posle premijere igre (i mnoge premium opcije za trošenje novca).
Ovaj izdavač je odavno potvrdio da radi na novoj Wonder Woman igri koju prave developeri iz Monolith Productions-a, tima koji se u prošloj generaciji konzola proslavio sa Shadow of Mordor naslovom iz 2014. godine i njenim neslavnim naslednikom Shadow of War koji je izašao tri godine kasnije. Ovaj tim je bio ranije potvrdio da će Wonder Woman igra biti singleplayer projekat, ali već sada se očekuje da će naslednik Hogwarts Legacy-a biti punokrvan online naslov.
Više informacija o ovom novom fokusu WB-a možete pročitati ovde.
Warner Bros. has reiterated plans to increase its focus on free-to-play and live service games, saying it wants to rely less on the “very volatile” triple-A console games business.https://t.co/6HDT70l9Xv pic.twitter.com/d9agCKKomB
— VGC (@VGC_News) March 5, 2024
No Comment