Emulation Galaxy Forums
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: XBOX problem (update: 1.4/1.5 board komiran, Splinter Cell potreban!)
ogisha007
1337 Member

Registered: 6.10.2005
Member Is Offline

Mood: Yo dawg

[*] posted on 22.5.2011 at 07:03
XBOX problem (update: 1.4/1.5 board komiran, Splinter Cell potreban!)

E, ovako, uzeo sam neki XBOX za sitne pare, koji radi kako treba kad ga priključim na struju prvi put i upalim, onda bootuje kako treba, čita audio CD-ove, DVD-jeve, igre itd...
...ali kada ga resetujem ili ugasim-upalim, ne daje nikakav video/audio output, ne reaguje eject dugme (stane da čita disk ako je unutra, čuje se kao da ga je izbacio, ali ne izbaci fizički, i onda opet krene da čita), i tako dok ga ne iskopčam sa struje, ostavim da iskulira, i onda opet radi kako treba.
Čak ni onda neće uvek, izgleda da moram da ga ostavim duže vreme van struje...
Znači kad radi radi super, posle restarta/power cycle-a zabot totalni.
Firmware je:
K:1.00.5101.01
D:1.00.5960.01
Matična ploča je 1.4 ili 1.5. Ima li neko pojma u čemu je stvar? :hm:

UPDATE:
OK, posle iscrpnog guglovanja sam došao do ovoga...

http://forums.xbox-scene.com/lofiversion/index.php/t552687.html

...znači najverovatnije je to koma stanje u pitanju. Da bih flešovao BIOS potrebna mi je original Splinter Cell igra na zajam, pa ako je neka dobra duša ima... :D
Nisam ekstra lovaran, ali poštarina ako ste van NS-a/neka mala nadoknada po dogovoru se podrazumeva.
Ako ste u NS-u, dolazim po njega, ljubim vam stope i vraćam u rekordnom roku. ;)

[Edited on 22.5.2011 by ogisha007]

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
darkado
Super Fr1ck

Registered: 19.11.2007
Member Is Offline

Mood: Sleepy...

[*] posted on 30.5.2011 at 10:26

jel' ti xbox chita pirate? ako chita treba ti neki live cd ili evox dash (ne setjam se najbolje) i flash biosa je jednostavna stvar

Quote: Originally posted by DragonOfTheEarth  
Quote: Originally posted by Blue  
Jel ti se povraća od odnosa štampe prema svemu ili zbog tvog ličnog hejta prema Đokoviću?

Ima uvek ljubomornih ljudi, ne obracaj paznju.

View user's profile View All Posts By User This user has MSN Messenger
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 30.5.2011 at 18:24

Ne čita, u tome je fora, nije čipovan...
Jedna dobra duša mi je poslala Splinter Cell, treba da stigne sutra-prekosutra, pa ću da skurblam nešto sa tim savegame hackom i softmod i milina... :)

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User This user has MSN Messenger
Cyrix
V.I.P.

Registered: 2.11.2008
Member Is Offline

Mood: mk

[*] posted on 2.6.2011 at 19:23

nisam preterano neki elektronicar ali mi se cini da je problem u hardware-u. nisam nikada naisao da se tako nesto manifestuje zbog software-skog kvara.
ogisha007
1337 Member

Member Is Offline

[*] posted on 2.6.2011 at 20:57

Pa u BIOS-u je najverovatnije problem, ne znam sta ga je dovelo dotle, uzeo sam ga takvoga... Možda neuspešan flash/softmod...

DVD treba da stigne sutra, pa ću polako preko vikenda da se zanimam.

Go To Top